V sredo, 9. junija je tudi skozi naše kraje potekala ena največjih kolesarskih dirk pri nas. Učenci in učitelji smo z veseljem, navdušenjem, navijaško evforijo in pričakovanjem ob progi pričakali tekmovalce.

Pričakovanje in navdušenje nad dogodkom se je pričelo že doma, saj so si učenci, ki doma nimajo Slovenske zastave, le to izdelali kar sami ali s pomočjo staršev. Navdušenje se je iz minute v minuto stopnjevalo. Nekaj minut pred pol drugo popoldan, ko smo se odpravili do bližnje proge pa je evforija vse bolj naraščala. Učenci so bili navdušeni nad videnim. Prevzeli so jih policijski motoristi, spremljevalci in vrhunec dirke seveda kolesarji, ki so se skozi Trnovsko vas ob 13.33 pripeljali izjemno hitro. Učenci so z navdušenjem navijali in z očmi iskali našega Tadeja Pogačarja-pravijo, da so ga videli in da je bil NAJHITREJŠI J

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in navijamo za njih še naprej.

 Doroteja Dvoršak