Letošnje šolsko leto je bilo spet nekoliko drugačno, težje, morda kaotično in sivo obarvano. Vendar smo se prav zato učiteljice, ki smo v Trnovski vasi vpete v vzgojo in izobraževanje v prvih treh razredih, odločile, da zadnje šolske dni nekoliko popestrimo.

V četrtek, 10. junija smo za 1., 2. in 3. razred pripravile popoldanske delavnice. Na igrišče so se ob ca. 16.00 s sirenami in prižganimi lučmi pripeljali lokalni gasilci PGD Biš. Za nas so pripravili čudoviti dve uri novih izkušenj in znanj. Predstavili so nam različne gasilne aparate, prikazali gašenje začetnega požara in razkazali gasilni avto. Učenci pa so se lahko preizkusili v eni od tekmovalnih iger iz poligona, kjer so morali prenesti vodo in nato s curkom zadeti tarčo. Bilo je res zanimivo in poučno. Na koncu pa še sproščujoče in sladko, saj smo si v senci privoščili okusen sladoled.

Ker vemo, da slika pove več kot tisoč besed, si oglejte naše popoldansko druženje na priloženih fotografijah.

Z gasilskim pozdravom; NA POMOČ.

Doroteja Dvoršak