V ponedeljek, 4. 10. 2021 smo imeli na OŠ dan dejavnosti, prvi trije razredi smo imeli naravoslovni dan. V 1. a in 1. b smo se zjutraj pogovarjali in učili o različnih življenjskih okoljih. Nato pa smo se nekaj minut do 10ih odpravili prosti parku prostoživečih živali, kjer smo videli preko 90 različnih živalskih vrst, predvsem različne ptice. Ste vedeli, da imamo več vrst labodov in ne samo belega, »navadnega«? Ne? Tudi mi ne in ko smo videli črnega laboda, smo bili začudeni. Vse dokler nam gospod Aleksander ni razložil in povedal, da imajo več različnih vrst tudi oni. Videli smo veliko različnih žerjavov, noje in emuje, bele sove in druge čudovite, za nas prav eksotične živali. Seveda je bila posebnost tudi želva, ki smo se je lahko celo dotaknili, bel osel, ki smo ga lahko hranili in koze, ki so bile v ogradi skupaj z njim. Prava posebnost je tudi valilnica, ki je lasten projekt lastnika parka, v katerem smo lahko videli valeče emujevo jajce ter še čisto majhne ptičje mladičke. Ravnodušni nismo ostali niti ob pogledu na ogromne divje prašiče. Po ogledu in nabranem novem znanju je učencem vsekakor bilo všeč razvedrilo na toboganih in seveda prislužena malica. Nato smo se odpravili še gozd, kjer smo opazovali in pobližje spoznavali še to življenjsko okolje ter iskali skrite zaklade gozda. Tako smo ob vrnitvi, v razred prinesli več gozdnih zakladov-pisano, jesensko obarvano listje dreves, plodove, nekatere manjše živali in žuželke ter predmete, ki jih lahko najdemo v gozdu. Toda skupni trenutki in čudoviti novi spomini ter spoznanja so dražja od vseh zakladov, ki jih lahko naberemo.

Za nami je res čudovit dan z nepozabnimi vtisi. Pred nami pa nove dogodivščine, saj smo pričeli tudi z obeležitvijo tedna otroka.

Doroteja Irgolič