V četrtek, 14. 10. 2021 smo na OŠ Destrnik – Trnovska vas izvedli športni dan – pohod. Na PŠ Trnovska vas smo se učiteljice skupaj z učenci in učenkami 1.t, 2.t in 3.t odpravili po vaseh občine Trnovska vas. V precej hladnem jutru smo se zbrali pred šolo. Oblekli smo topla oblačila in si razdelili malico. Pot nas je vodila čez več vasi, po različnih cestah. Paziti smo morali tudi, da ne stopimo v kakšno lužo. Nekje na polovici poti smo si privoščili malico ter se prijetno okrepčali. Tako smo si nabrali novih moči za nadaljevanje pohoda.  Med potjo smo se ustavili tudi v gozdu. Opazovali smo spreminjajočo naravo, iskali smo liste različnih barv, plodove, kostanje ter si izdelali celo bivake iz vej. Tako učiteljice kot učenci smo bili enakega mnenja, da moramo v gozd še večkrat, saj je narava naša najboljša učiteljica. Ker se je športni dan bližal h koncu, smo se počasi odpravili proti šoli. Preživeli smo prijeten športni dan v naravi.

Martina Pukšič