V času Pusta smo v vrtcu pri PŠ Trnovska vas, v skupini 2-4 leta, naredili svojega kurenta. Za začetek smo si skupaj ogledali maketo manjšega kurenta ter spoznali kaj vse kurent potrebuje, nato pa smo se lotili izdelave svojega kurenta. Na vnaprej pripravljeno leseno maketo kurenta, so otroci posamezno lepili kose dlake, ter tako kurentu naredili kožuh. Zaradi varnosti, sem sama z vročim lepilom na kurenta zalepila masko, peruti in gamaše, vse ostalo pa so pomagali otroci. Kurentu so na žico zavezali trakove, na vsako stran trakov zavezali rožo, na vrh nataknili peruti, kurentu dali ježevko, na katero so zavezali robček ter seveda nazadnje nadeli zvonce. Tako je nastal naš majhen kurent, ki pa za otroke ni bil tako majhen, saj je bil enako velik kot otroci sami. Otroci so bili radovedni in so v dejavnosti uživali, saj še nekaj takega niso počeli.

Zanje: Tamara Petek