V sredo 30. 3. 2022 je v Spuhlji potekalo področno ekipno šahovsko tekmovanje za učence osnovnih šol.  Udeležili so se ga tudi učenci OŠ Destrnik – Trnovska vas. Nastopali so v treh kategorijah: deklice do 15 let, fantje do 15 let (dve ekipi) in fantje do 12 let. Deklice do 15 let so bile edine v konkurenci, zato so si pokal izborile brez boja. Zelo uspešno so igrali fantje, saj so v kategoriji do 15 let v zelo močni konkurenci dosegli 2. mesto in 6. mesto, v kategoriji do 12 let pa 4. mesto. V drugo uvrščeni ekipi so pokazali odlične igre Aljaž Korošec, Domen Arnuš, Samo Širec, Anže Horvat in Lan Arnuš (vsi 9. razred), v šesto uvrščeni ekipi pa Tristan Zver Šuligoj, Nik Mitja Vajngerl, Matej Drobec, Anže Viher in Sašo Razlag (8. in 7. razred). V ekipi fantov do 12 let so odlično igrali: Luka Rom, Niko Maguša, Bine Arnuš in Žiga Horvat, v ekipi deklic pa so bile Monika Čeh, Nives Jakolič in Nika Tašner. 

Čestitamo za odlične igre. 

Mentorica: Stanka Drobnak