V ponedeljek, 1. 7. in torek 2. 7. 2024 je na podružnični šoli Trnovska vas potekal počitniški Tabor za nadarjene in vedoželjne učence naše šole. Udeležilo se ga je 16 učencev od 5. – 7. razreda. Kot že vrsto let smo čas namenili usvajanju novih znanj in spretnosti, druženju, krepitvi odnosov in pozitivni samopodobi. Najprej smo spoznali Simoničevo domačijo, biser sredi Trnovske vasi in se spoznali s starimi predmeti, zbranimi v njej.  Tam so se učenci pomerili v kmečkih igrah in se ob tem dobro zabavali. V šoli smo izdelovali namizne igre za utrjevanje angleščine, ogledali smo si film o vesolju in večer zaključili z obveznim ogledom nogometne tekme Slovenija: Portugalska. Žalostni smo počasi zaspali v telovadnici v spalnih vrečah. Drugi dan so potekale ustvarjalne delavnice, igranje socialnih iger, orientacija v naravi  in potopis. Učenci so se med seboj povezali, stkali nova prijateljstva, preizkusili svoje spretnosti, pohvalili pa so tudi skupno pripravo večerje, ko so se naučili zvijati tortilje.

Maja Žižek