V petek, 6. septembra, nas je v 1. a in 1. b razredu obiskal g. policist. Z učenci se je pogovoril o cestno prometnih pravilih, ki jih morejo upoštevati kot pešci, na kaj vse morajo biti pozorni, kako zelo pomembna je za njih obvezna rumena rutica, kako se pravilno prečka cesto itd.
Nato smo se v spremstvu policistov odpravili na sprehod, kjer smo vsa omenjena pravila upoštevali. Ob tem smo spremljali in opazovali še prometne znake in cestne oznake. Naučili smo se pravilno hoditi po pločniku, katerega uporaba je obvezna, v kolikor ga imamo v kraju možnost uporabljati, pravilnega prečkanja čez cesto po označenem prehodu za pešce, pravilne hoje ob levi strani ceste, v koloni, v kolikor nimamo pločnikov in pravilnega prečkanja ceste, v kolikor smo od prehoda za pešce oddaljeni več kot 100 m.
Ob vrnitvi v šolo je g. policist učence povprašal o novo pridobljenem znanju, odgovoril na morebitna vprašanja in vsem zaželel prijetne in predvsem varne šolske dni.
G. policistu in ga. policistki, ki ga je spremljala in pomagala pri izvedbi ure se iskreno zahvaljujemo.
Varno (v prometu) še naprej.

Doroteja Dvoršak