Ker je med sedmošolci veliko likovnih navdušencev, smo jim v tednu otroka na OŠ Destrnik organizirali likovno obarvan dogodek. Učenci so dobili priložnost poskusiti, kako je slikati na prostem kot »pravi« slikarji – na platno ob slikarskem stojalu. Tako smo v sredo, 9. 10. 2024, v okolici šole na Destrniku izvedli slikarsko delavnico na prostem. Učenci so motive iskali v arhitekturi, naravi in pokrajini ter jih interpretirali vsak na svoj način. Ob ustvarjanju so kazali veliko mero navdušenja, veselja, vedoželjnosti in vztrajnosti. Sicer nam je malce nagajal veter, a je toplo in sončno vreme poskrbelo, da je bilo delo na prostem prijetno. Na koncu je sledila postavitev razstave nastalih slik v šolski avli.

Sodelovalo je 12 učencev: Aljaž Dvoršak, Nika Tašner, Živa Lukman, Zala Tašner, Lina Kuzminski, Karin Muršec, Tiara Mujkanovič, Tamara Požegar in Lovrenc Pristov, Timotej Vuk, Julija Gajšek in Maša Fradl.

Spremljevalni učiteljici in mentorici: Janja Perko in Jasmina Caf

Janja Perko