Ali šola zares gori? To je bilo namreč vprašanje, ki so si ga med seboj postavljali učenci, ko je mansardno učilnico napolnil dim. Hitro smo premagali prvoten strah, ko so ugotovili, da gre za požarno vajo. V četrtek, 10. 10. 2024, je bila na osnovni šoli Destrnik izvedena požarna vaja, na kateri je sodelovalo kar 68 gasilcev iz petih gasilskih društev. V izvedbo vaje je bilo vključenih tudi nekaj učencev. Dva učenca in en gasilec so igrali poškodovance, za njih je poskrbela bolničarska enota. Ostali učenci so bili »ujeti« v mansardni učilnici. Prikazano je bilo, da je zagorelo v učilnici drugega nadstropja in požar se je nato razširil še na stopnišče. Ujete učence in učiteljice so zato evakuirali z avtolestvijo. Gasilci so izvedli notranja napada in pogasili požar, zunanja enota je omejevala oziroma gasila požar iz zunanje strani. Sodelujoči učenci so bili nad izvedbo požarne vaje zelo navdušeni, še posebej nad tem, da so se lahko iz takšne višine zapeljali z avtolestvijo. Sama vaja je bila gotovo zanimiva tudi za gledalce. Gasilcem se zahvaljujemo za odlično izpeljano požarno vajo in se že veselimo naslednje.