V torek, 21. septembra smo na šoli spet izvedli športni dan, kros. Učenci OŠ Destrnik so se zjutraj z avtobusom odpeljali na PŠ Trnovska vas, kjer smo se skupaj z animatorji, ki so pod sponzorstvom Poli, razgibali in dobro ogreli. Nato je sledilo tekmovanje v teku od prvega pa vse do devetega razreda. Prve so tekle deklice prvih razredov, nato še dečki, potlej se je tekmovanje v takšnem vrstnem redu nadaljevalo. Med tem ko so tekmovali prvi trije razredi, so 2. VIO preizkusili poligon, ki so ga pripravili animatorji Poli-ja, 3. VIO pa je šel na pohod in skušal prehoditi čim daljšo pot. Seveda smo mesta menjali, tako so vsi odtekli kros, se preizkusili v poligonu in vsi smo šli na sprehod. Seveda smo si prislužili tudi malico, okusen hot dog, ki so nam ga pripravili s hrenovkami Poli. Tudi učenci in učiteljice 3. razredov smo se odpravili na sprehod. Prehodili smo kar 6 kilometrov. Šli smo vse do divjih svinj, kjer smo si privoščili krajši počitek, zapeli pesem slavljencu in se posladkali z bonboni, nato pa smo se vrnili na igrišče, kjer je že potekala podelitev medalj. V priponkah lahko vidimo še nekaj fotografij in čudovitih utrinkov iz tega dne.

Doroteja Irgolič