14. 10. 2021 smo imeli učenci naše šole športni dan. Zbrali smo se v šoli, si v nahrbtnike pospravili malico in se odpravili na pohod.Odpravili smo se po domačem kraju in okolici. Po kar dolgi hoji smo se ustavili in se okrepčali z malico. Zelo se je prilegla, saj smo bili že precej utrujeni in lačni. Pot smo nadaljevali po oklici našega kraja in se ustavili v lepem gozdnem predelu. Tukaj smo sprva opazovali gozd z vsemi našimi čutili. Poslušali smo šumenje dreves in ptičje petje, tipali debla dreves, vlažna tla in nabirali gozdne plodove, opazovali smo pajkovo mrežo, mravlje in druge žuželke, uživali smo v čudovitem gozdnem vonju, … Bilo se je krasno tako povezati z naravo, ki nas je napolnila s svojo veličino. Nato smo si privoščili sproščujočo igro po gozdu. Malo smo se lovili in še več skrivali in tako je čas minil hitreje kot bi si želeli.

Napotili smo se proti šoli in bili smo zadovoljni, da smo športni dan tako dobro izkoristili. Premagali smo veliko kilometrov in tako smo poskrbeli za zdrav duh v zdravem telesu. Na koncu smo bili malo utrujeni, a ni nam bilo žal in že se veselimo naslednjega športnega dne.

Nina Holc