Predšolski otroci so v tednu od 19. 9. do 23. 9. 2022, obiskovali plavalni tečaj v Termah Ptuj. Skupaj z učitelji plavanja so usvajali plavalne prvine kot so: drsenje na vodi, skok v vodo potapljanje pod vodo in tudi plavalno tehniko žabica. Seveda ni zmanjkalo tudi časa za vodne igre, kjer so otroci uživali in preizkušali svoje novo plavalno znanje. Poseben dogodek pa je tudi vožnja z avtobusom na bazen in nazaj, ko nas utrujenost že malo dohiti… vendar ne za dolgo.

Nikoli ni prepozno, da se naučimo plavati, vendar je najbolje, da to naredimo v otroštvu, ko je učenje najuspešnejše, pridobljeno znanje pa nam koristi za vse življenje.

Vsem otrokom čestitam za uspešno opravljeni plavalni tečaj in za osvojenega morskega konjička.

Za vrtec: Saška Meznarič