V četrtek, 4. 5. 2023, je v Slovenski Bistrici potekalo področno tekmovanje v odbojki za mlajše deklice. Na tekmovanje so se uvrstile 4 najboljše ekipe s ptujskega področja. V polfinalu so učenke OŠ Destrnik-Trnovska vas igrale proti 2. OŠ Slovenska Bistrica. Po zelo napeti in izenačeni tekmi so naše učenke zmagale 2:1 v setih. V finalu nas je čakala ekipa OŠ Cirkovce, ki je bila v polfinalu boljša od OŠ Pohorskega odreda. Tudi finalna tekma je bila zelo izenačena, vendar so bile učenke OŠ Cirkovce nekoliko bolj zbrane in zmagale. Učenke OŠ Destrnik-Trnovska vas so osvojile drugo mesto in tako dosegle največji uspeh v odbojki v zgodovini OŠ Destrnik-Trnovska vas.

Ekipa OŠ Destrnik-Trnovska vas: Sara Tašner, Ela Štumberger, Ana Čeh, Brina Mlačnik, Mojca Čeh, Tina Vogrinec, Nuša Murko, Maja Vavpotič, Ela Hanželj, Lucija Furjan.