Teden otroka, ki ga praznujemo prvi teden oktobra, je dogodek, ki je namenjen poudarjanju pomembnosti otrok in njihovih pravic v družbi. Je program Zveze prijateljev mladine Slovenije in poteka že 69 let.

V tem času se še posebej ozavešča o potrebah, pravicah in položaju otrok ter spodbujanju njihovega dobrega počutja, ki vključuje pravico do varnosti, izobraževanja, zdravja, igre in družine. Po celotni Sloveniji se organizirajo različni dogodki, delavnice, predstave in izobraževalni programi, ki so namenjeni otrokom in njihovim staršem.

Letošnja Tema tedna otroka se glasi »Zakaj in zatoji radovednosti«, saj se večina otroških vprašanj začne z ZAKAJ, odgovorov na njihovo vprašanje pa z ZATO. V osrednjo temo še je vključena RADOVEDNOST, saj so le radovedni otroci aktivni otroci. Raziskujejo in s tem odkrivajo svet, napredujejo ter prihajajo do novega znanja, izkušenj in spoznanj.