Ker je v 6. t razredu še posebno veliko likovnih navdušencev, saj večina učencev zelo rada likovno ustvarja, smo jim v tednu otroka na PŠ Trnovska vas organizirali likovno obarvan dogodek. Učenci so izrazili željo, da bi radi poskusili, kako je slikati na prostem kot »pravi« slikarji – na platno ob slikarskem stojalu. Tako smo v torek, 3. 10. 2023, v okolici šole v Trnovski vasi izvedli mini likovno kolonijo. Učenci so motive iskali v arhitekturi, naravi in pokrajini ter jih interpretirali vsak na svoj način. Učenci so ob ustvarjanju kazali veliko mero navdušenja, veselja, vedoželjnosti in vztrajnosti. Toplo in sončno vreme pa je poskrbelo, da je bilo delo še prijetnejše. Na koncu je sledila postavitev razstave nastalih slik v šolski avli.
Sodelovalo je 13 učencev 6. t razreda: Aljaž Dvoršak, Blaž Petrič, Tia Kramberger, Nika Tašner, Živa Lukman, Zala Tašner, Gašper Herga, Lina Kuzminski, Karin Muršec, Tiara Mujkanovič, Kevin Prajndl, Tamara Požegar in Lovrenc Pristov.
Spremljevalni učiteljici in mentorici sva bili Janja Perko in Jasmina Caf.

Zapisala: Janja Perko,
učiteljica LUM in mentorica