Obrazec-evalvacija    Obrazec-prijavnica

Naslov projekta: DLAN IŠČE DLAN

Koordinatorica projekta: Nataša Kostanjevec
Kontaktni naslov: natasa.kostanjevec@gmail.com
Sodelujoče organizacije: vse šole in vrtci UNESCI ASP SREDIŠČA SPODNJE PODRAVJE, šole in vrtci, ki se prijavijo k sodelovanju

Cilji projekta:

• Spodbujanje kritičnega mišljenja in izražanja učencev o družbeno pomembnih temah
  • Sodelovanje z lokalnim okoljem in obveščanje širše javnosti
  • Razvijanje sposobnosti empatije, humanitarnost
  • Povezovanje različnih starostnih skupin
  • Razvijanje skrbnega odnosa do vode in opozarjanje na Desetletje oceanov
  • Povezovanje šol in vrtcev središče

Cilje dosežemo z izvedbo vsaj treh izmed naslednjih aktivnosti:

• Aktivnost, ki povezuje različne starostne skupine (npr. v tednu otroka se povežemo z bližnjim vrtcem in/ali domom ostarelih in izvedemo skupno aktivnost)
  • Aktivnost povezana s humanitarnostjo (npr. Božiček za en dan ali katera druga humanitarna aktivnost)
  • Aktivnost, ki nas poveže z lokalnim okoljem (npr. skupno sajenje drevesa, oživljanje pustnih običajev, skupna obeležitev katerega od UNESCO dni)

Izvedemo skupno čistilno akcijo ob lokalnem potoku ter različne učne delavnice namenjene različnim starostnim skupinam (šole in vrtci iz UNESCO ASP mreže se družijo, sodelujejo za dosego skupnega cilja)